CRP- FAC. LITERE-U.B.

Comunicare si Relatii Publice, Universitatea Bucuresti - promotia 2009-2012 -

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

cadou pentru Dinu

In jos 

Care crezi ca ar fi cadoul potrivit?
ceas binar
60%
 60% [ 24 ]
stilou
18%
 18% [ 7 ]
stea
22%
 22% [ 9 ]
Total voturi : 40

AutorMesaj
nominder

Data de inscriere : 10/10/2009

MesajSubiect: cadou pentru Dinu   Joi Apr 08, 2010 7:12 pm

Vanzarea de stele este o escrocherie. Numele stelei nu este recunoscut de Uniunea Astronomica Internationala si nu apare decat in baza de date a firmei respective. Citeste tot threadul.

Se pare ca in fiecare an se sarbatoreste un profesor al Facultatii de Litere, iar anul acesta, undeva prin mai, vine randul domnului Dinu. Ma adresez aici celor din grupele 1, 2 si 3, pentru ca restul am aflat despre afacerea asta la ultimul seminar al doamnei Bogdan Very Happy
Se organizeaza o iesire la iarba verde: studentii isi vor lua bicicletele sau vor inchiria unele si vor pedala in spatele domnului Dinu care-si va croi drum de la Universitate pana la Parcul Izvor, unde vor astepta cuminti cei care nu stiu sa mearga pe bicicleta. Studenti mai mari se gandesc sa ii ofere ceva simbolic sau si sa ii compuna un cantec care sa aduca a cantecele pe care el insusi le compune pentru fiecare dintre masteranzi la sfarsit de an. Daca stiti vreun instrument sunteti mai mult decat bineveniti sa participati.

Ar fi fain daca i-am oferi si noi ceva. Here's what I had in mind: http://www.tu.ro/cadou-ceas-binar-sumui-moon-bracelet-verde.html. Pe site-ul respectiv mai sunt inca alte 3 modele, acesta fiind cel mai ieftin.
Va invit sa veniti si cu alte sugestii.

Ultima editare efectuata de catre nominder in Dum Apr 18, 2010 1:07 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alex M

Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Vin Apr 09, 2010 1:59 pm

Nu prea imi convine sa primesc un ceas, stiind ca ma apropii de sfarsitul vietii...ca pana la urma nu mai am ce face cu el decat sa vad ca se apropie sfarsitul. Nu am alta propunere dar sunt sigur ca nu e deloc potrvit un asemenea cadou.
Sus In jos
nominder

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Vin Apr 09, 2010 4:34 pm

Ma indoiesc ca domnul Dinu ar vedea intr-un simplu ceas electronic ireversibila trecere a timpului, iminenta apropierii mortii ori perisabilitatea conditiei umane. Chiar nu-l vad cuprins de angoasa bacoviana in momentul in care ar da cu ochii de el, ci mai degraba amuzat si incantat de acest ceas inutil de binar. Hai sa presupunem totusi, prin absurd, ca ar fi intr-o pasa proasta si ar arunca din intamplare o ocheada spre ceas. Ar fi prea preocupat cu adunarea minutelor ca sa ii mai treaca si ganduri morbide prin cap. Sincer, imi pare rau ca in dreptul ledurilor sunt trecute puterile lui 2. Ar fi fost mult mai exciting sa-si dea seama singur de chestia asta.
Sus In jos
Ana T.

Data de inscriere : 09/10/2009

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Vin Apr 09, 2010 6:07 pm

In plus, sa nu uitam ca pentru Dinu ceasul e un obiect reprezentativ: e cineva caruia sa-i fi scapat clasica imagine a ceasului purtat peste maneca de la camasa? Acum serios, daca pentru el ceasul ar avea aceleasi valente morbide, poate ca nu ar purta, nu?
Chiar cred ca e genul de cadou care l-ar defini, fie si doar ca sa-i aratam ca pana si in Facultatea de Litere inclinatiile lui spre partea de real sunt imposibil de ignorat, demne de onorat si celebrat.
Sa citesti ora de pe un ceas binar, adunand numerele corespunzatoare... cine s-ar fi gandit la un procedeu asa de ocolit, dar pana la urma asa de fascinant? Nu aduce putin cu modul lui de predare?
Sus In jos
Alex M

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Vin Apr 09, 2010 8:19 pm

Propun un stilou in loc de ceas
Sus In jos
Alex M

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Vin Apr 09, 2010 8:21 pm

si un top de hartie sa ne scrie carti in continuare
Sus In jos
2alex14

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Vin Apr 09, 2010 9:47 pm

ceai ma ejneboon, e super tare ideea cu ceasu binar
Sus In jos
Anca Bucur

Localizare : Bucuresti/Ploiesti

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Sam Apr 10, 2010 5:13 pm

sau putem sa numim o stea dupa dansul .. la Registrul Astronomic se rezolva asta...costa cat ceasul
Sus In jos
Anca Bucur

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Dum Apr 11, 2010 7:53 am

Sus In jos
nominder

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Dum Apr 11, 2010 2:52 pm

M-am uitat si eu pe net si am dat peste careva care zicea ca a cumparat o stea din Ursa Mare. Asta a fost prea de tot.
Sorry Anca, dar Uniunea Astronomica Internationala zice ca e bogus.

http://www.iau.org/public/buying_star_names/
Sus In jos
Roxi

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Lun Apr 12, 2010 12:11 am

Votez pentru stea si/sau stilou Very Happy
Sus In jos
Anca Bucur

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Lun Apr 12, 2010 6:52 pm

Da, probabil ca e ....e o chestie simbolica..dar cam scumpa ..pentru o mapa si o hartie Rolling Eyes ...era o idee...ma gandisem la asta pentru ca,citez,"Presupun astăzi că în sinea lui nu dădea multe parale pe informaţiile cu care îl bombardam (de la istorie la astronomie, domeniu care m-a pasionat vreme îndelungată)"...zise proful intr-un interviu !
Sus In jos
alina cretu

Localizare : arges

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Vin Apr 16, 2010 4:10 pm

..votez pentru stea Smile e mai interesanta ideea..
Sus In jos
Anca Bucur

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Dum Apr 18, 2010 1:29 pm

Da, mai ..inregistrarea numelui stelei chiar e pacaleala, una care suna foarte dragut. Era o idee proasta Smile) si nu trebuia s-o mai pui la sondaj, ca nu ma suparam .Mea culpa ca nu am facut " cercetari " inainte...oricum..era minunat daca erau multe alte idei din care sa se aleaga ...si acum mai depinde si de cati bani ai reusit sa strangi.....pentru ca ma indoiesc ca s-a strans suma pentru ceas
Sus In jos
olivia_

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Dum Apr 18, 2010 8:19 pm

Banuiesc ca nu strangem numai noi bani si ii dam cadoul din partea noastra, sau da?
Asa ca indiferent de ce alegem noi, e foarte probabil ca ceilalti sa aiba alte idei
Sus In jos
nominder

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Dum Apr 18, 2010 8:32 pm

Va fi numai din partea noastra.
Sus In jos
olivia_

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Dum Apr 18, 2010 8:44 pm

Din ce imi amintesc eu, profa de IRC nu prea sustine astfel de practici. Adica sa vina fiecare cu cadoul... Rolling Eyes
Sus In jos
nominder

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Dum Apr 18, 2010 8:54 pm

Dna Bogdan se refera la faptul ca intr-un an (si aici nu mai stiu daca era vorba despre ea personal, dar cred ca da) studentii i-au adus flori individual pentru ca nu au vrut toti sa dea bani pentru buchetul acesteia. Aici situatia este cu totul alta, intrucat nu am nici cea mai mica asteptare sa contribuie toata lumea si nici nu am de gand sa atasez o lista in care sa mentionez doar pe cei care au scos din buzunar. Plus de asta, dna Bogdan stie ca vrem sa ii luam doar din partea anului nostru si este foarte ok cu asta.
Sus In jos
olivia_

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Mar Mai 18, 2010 8:33 pm

cand se organizeaza pana la urma chestia aia pt profu?
stiti ceva? bounce
Sus In jos
nominder

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   Mar Iun 08, 2010 3:54 pm

Pana la urma cei din ASLUB au zis ca tot acest encountering se va desfasura la toamna. Din cate am inteles motivul ar fi ca cei de la master (si anul 3?)au terminat deja anul. So there you have it.
Oricum ceasul e bun cumparat. I haz proof:

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: cadou pentru Dinu   

Sus In jos

cadou pentru Dinu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cod HTML pentru Flashscore